Dron, dlaczego warto go mieć?

Dron jest moim marzeniem z dzieciństwa. Zawsze wyobrażałam sobie, jak mój brat bawi się w ogrodzie, a ja nawiguję mój latający aparat i robię mu niesamowite zdjęcia. Później nagrywam film, na którym widać przelatujące ptaki, mamę wołającą nas na obiad oraz mojego tatę, który sprawdza, czy jego dzieci są grzeczne. Zawsze chciałam utrwalać codzienność, aby pokazywać ją swoim kolegom i koleżankom w szkole. Niestety moje marzenie o wideofilmowaniu mojej rodziny z powietrza się nie spełniło, ale drona chciałabym mieć.

Jak wybrać sprzęt?

Moje zdolności do fotografowania są na zaawansowanym poziomie i amatorski sprzęt nie sprosta moim wymaganiom. Myślałam o zakupie „zabawki”, ale doszłam do wniosku, że zaoszczędzone pieniądze wolę odłożyć i zaczekać aż będzie ich więcej, a potem kupić profesjonalny Dron DJI Phantom.

Dlaczego DJI Phantom?

Przede wszystkim przemawia do mnie stosunek ceny do jakości, za ponad 5 tysięcy mamy do dyspozycji kamerę 4K wykonującą zdjęcia w rozdzielczość 12 MP oraz trzy osiowy gimbal. Myślę, że mogłabym wykorzystywać go do robienia fotorelacji z imprez masowych, dokumentowania rekonstrukcji wydarzeń historycznych oraz fotografowania przyrody.

Dla tego sprzętu pokonywanie odległości w układzie kartezjańskim, według osi x, y, z lub jeśli ktoś woli przestrzennie w 3D nie jest problemem, ponieważ został wyposażony w niezawodny system stabilizacyjno-nawigacyjny, dzięki czemu utrzymuje linię horyzontu w każdych warunkach, nawet podczas pochyłego lotu.

Wydajność silnika

Stawiam na mocny silnik, ponieważ szybkość, zwinność oraz precyzja jest dla mnie najważniejsza, a dron DJI Phantom cechuje się bezszczotkowym silnikiem ściśle powiązanym z regulatorem obrotów ESC, co zapewnia nie tylko odpowiednią pracę całego sprzętu, ale również „gotowość latania” w każdej sytuacji.

Akumulator

W tym przypadku możemy mówić o inteligencji, ponieważ połączono w nim wydajniejszą pojemność, podwyższone napięcie oraz zwiększono moc, co zapewnia nam dłuższą pracę, bez ładowania akumulatorów. Na bieżąco jesteśmy informowani o stanie baterii przez system ledowych wskaźników.

Podsumowanie

Niezawodność tego drona pozostawia mi tylko pytanie, który model wybrać DJI Phantom 3 lub trochę nowszy z serii 4. Jeśli podejmę decyzję, obiecuję opisać to na blogu 🙂

 

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s